Strona
 1. ALCHIMY Patelnia 32 cm / DE BUYER

  614,00 zł
  Brak w magazynie
 2. ALCHIMY Patelnia 28 cm / DE BUYER

  522,00 zł
  Brak w magazynie
 3. ALCHIMY Patelnia 20 cm / DE BUYER

  475,00 zł
  Brak w magazynie
 4. MINERAL B PRO Patelnia 28 cm / DE BUYER

  389,00 zł
  Brak w magazynie
 5. MILADY Patelnia śr. 28 cm / DE BUYER

  539,00 zł
  Brak w magazynie
 6. MILADY Patelnia śr. 24 cm / DE BUYER

  479,00 zł
  Brak w magazynie
Strona

Patelnie stalowe

Patelnie stalowe, które prezentujemy w tej kategorii, stworzone są przez uznaną w kulinarnym świecie francuską markę de Buyer. Patelnie wykonywane są m.in. ze stali niebieskiej, stali nierdzewnej wysokopolerowanej, czy też stali węglowej, która pokryta jest woskiem pszczelim. W swojej produkcji marka stawia przede wszystkim na najwyższą jakość materiałów, dzięki czemu jej patelnie stalowe są nieodkształcalne i przeznaczone do intensywnego użytkowania.

Patelnia stalowa de Buyer - jakość w najlepszym wydaniu

W patelniach marki de Buyer nie ma miejsca na przypadkowość. Każda z nich tworzona jest z materiałów, które mają pełnić swoje z góry określone zadanie. Precyzyjnie dopasowują się do potrzeb kucharzy. 

 • Część patelni stalowych de Buyer produkowana jest z trzywarstwowej stali nierdzewnej. Znajdziemy je głównie w kolekcji ALCHIMY, która została stworzona z okazji stulecia współpracy Manufacture de Buyer z szefami kuchni. Stal użyta w tych patelniach równomiernie rozprowadza ciepło, nadaje się do przygotowywania nawet najdelikatniejszych potraw. Sprawdzi się zarówno u profesjonalnych kucharzy, jak i w domach amatorów gotowania. 

 • De Buyer stworzyła 7 mm dno typu sandwich, które równomiernie rozprowadza ciepło i wyróżnia się eleganckim, lustrzanym wykończeniem. To ogromne atuty m.in. kolekcji MILADY. 

 • Patelnie stalowe de Buyer słyną również z powłoki, która pokryta jest woskiem pszczelim. Pojawia się ona m.in. na patelniach ze stali węglowej, które znajdziesz w kolekcji MINERAL B BOIS. Patelnia stalowa tego typu nie zawiera żadnych dodatków toksycznych, uszlachetniających stal. Jest w pełni antyalergiczna. 

Nitowane uchwyty patelni stalowych de Byuer wykonywane są m.in. z drewna bukowego. To sprawia, że nie tylko są trwałe, ale również dodają bryle naczynia elegancji i czynią ją wyjątkową. 

Patelnia stalowa - jak o nią zadbać?

Pielęgnacja w przypadku patelni stalowej jest dość prosta, jednak warto pamiętać o tym, by każdorazowo zapoznać się z instrukcją użytkowania naczynia. Część z nich można myć w zmywarce, jednak innym wystarczy opłukanie bez użycia detergentów i przetarcie papierowym ręcznikiem. Patelnie ze stali nierdzewnej wymagają czasem również sezonowania lub polerowania, by przywrócić powłoce naturalny błysk. 

De Buyer tworzy absolutnie niezwykłe elementy wyposażenia kuchennego. Sprawdź również garnki i rondle tego producenta, które znajdują swoje miejsce w restauracjach najlepszych na świecie szefów kuchni. Podczas przyrządzania niektórych potraw mogą być przydatne również pokrywy do patelni, jednak wcześniej sprawdź, czy ich używanie z konkretną patelnią nie jest odradzane. Do zapiekania potraw przygotowanych na patelni, przydatne będą wysokiej jakości brytfanny

Zobacz również inne produkty w naszym asortymencie: