Strona
 1. Wysyłka 24h NEW
 2. Wysyłka 24h NEW
 3. Wysyłka 24h NEW
 4. Wysyłka 24h NEW
 5. Wysyłka 24h NEW
 6. Wysyłka 24h NEW
 7. Wysyłka 24h NEW
 8. Wysyłka 24h NEW
 9. Wysyłka 24h NEW
 10. Wysyłka 24h NEW
 11. Wysyłka 24h NEW
 12. Wysyłka 24h NEW
 13. Wysyłka 24h NEW
 14. Wysyłka 24h NEW
Strona

Microplane

 

MICROPLANE – Niekwestionowany lider na rynku
producentów tarek i akcesoriów kuchennych.

HISTORIA

Z warsztatu do kuchni

Ta rodzinna historia rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy to obecny prezes firmy Chris Grace, jego dziadek Louis i ojciec Richard otworzyli swoją firmę. Pierwszym produktem, który wykonali inżynierowie, był mały komponent do drukarek komputerowych.

Po tym, jak biznes drukarski zaczął się zmieniać i sprzedawane były głównie drukarki laserowe musieli myśleć nieszablonowo i znaleźć sposób na wymyślenie całkiem nowego produktu.

Ogromny wpływ na dalszy rozwój firmy miało spostrzeżenie, że odpady produkcyjne trawione chemicznie były bardzo ostre.

W latach 90' firma zaczęła produkować i specjalizować w produkcji tarek do drewna, lecz niespodziewany splot wydarzeń i spontaniczna historia zmieniła oblicze firmy. W 1994 roku, kanadyjska gospodyni, która była związana z firmą, przygotowywała ciasto pomarańczowe. Z frustracji, że jej tarka kuchenna rwie i rozdrabnia owoce, wzięła z warsztatu męża jedno z jego ulubionych narzędzi do obróbki drewna. Ostrza bez wysiłku przesunęły się po pomarańczy, a skórka przyjęła formę lekką, jak płatki śniegu

W tamtym czasie sprzedaż narzędzi do obróbki drewna, jako tarek do żywności była bardzo odważnym pomysłem. Odwaga się opłaciła - już pod koniec lat 90-tych słynni szefowie kuchni, tacy jak Martha Stewart i Julia Child, kupowali produkty Microplane®. Krokiem milowym w rozwoju firmy był artykuł w dziale kulinarnym New York Times. Biznes nabrał wtedy prawdziwego rozpędu.

Firma stopniowo poszerzała i dopracowywała ofertę produktową, a w 2004 r rozpoczęła ekspansję na rynki europejskie.Tarki Microplane to cenione narzędzia wśród szefów kuchni na całym świecie.

 

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA

Wszystkie tarki i akcesoria Microplane wyróżniają się spośród konkurencji ultra ostrymi, trwałymi ostrzami, które są uzyskiwane dzięki opatentowanej technologii trawienia Photo-Etching.

Ogromną przewagą technologiczną jest jednostronne trawienie, które nie rozrywa żywności, a precyzyjnie ją tnie. W przeciwieństwie do tarek wytłaczanych lub dwustronnie wytrawianych - produkty ścierasz bez użycia siły.

 

PRODUKTY

Wszystkie ostrza tarek i akcesoriów są produkowane w Stanach Zjednoczonych.

Produkty Microplane spełniają oczekiwania profesjonalistów i kucharzy amatorów, dzięki dopracowanym ostrzom przeznaczonym do różnorodnych prac z żywnością