Strona
 1. NEW

  MASTER Tarka Zester / MICROPLANE

  159,95 zł
  Brak w magazynie
 2. NEW
 3. NEW

  BLACK SHEEP Tarka Fine / MICROPLANE

  229,95 zł
  Brak w magazynie
 4. NEW

  BLACK SHEEP Tarka Ribbon / MICROPLANE

  229,95 zł
  Brak w magazynie
Strona

Microplane

 

MICROPLANE – Niekwestionowany lider na rynku
producentów tarek i akcesoriów kuchennych.

HISTORIA

Z warsztatu do kuchni

Ta rodzinna historia rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy to obecny prezes firmy Chris Grace, jego dziadek Louis i ojciec Richard otworzyli swoją firmę. Pierwszym produktem, który wykonali inżynierowie, był mały komponent do drukarek komputerowych.

Po tym, jak biznes drukarski zaczął się zmieniać i sprzedawane były głównie drukarki laserowe musieli myśleć nieszablonowo i znaleźć sposób na wymyślenie całkiem nowego produktu.

Ogromny wpływ na dalszy rozwój firmy miało spostrzeżenie, że odpady produkcyjne trawione chemicznie były bardzo ostre.

W latach 90' firma zaczęła produkować i specjalizować w produkcji tarek do drewna, lecz niespodziewany splot wydarzeń i spontaniczna historia zmieniła oblicze firmy. W 1994 roku, kanadyjska gospodyni, która była związana z firmą, przygotowywała ciasto pomarańczowe. Z frustracji, że jej tarka kuchenna rwie i rozdrabnia owoce, wzięła z warsztatu męża jedno z jego ulubionych narzędzi do obróbki drewna. Ostrza bez wysiłku przesunęły się po pomarańczy, a skórka przyjęła formę lekką, jak płatki śniegu

W tamtym czasie sprzedaż narzędzi do obróbki drewna, jako tarek do żywności była bardzo odważnym pomysłem. Odwaga się opłaciła - już pod koniec lat 90-tych słynni szefowie kuchni, tacy jak Martha Stewart i Julia Child, kupowali produkty Microplane®. Krokiem milowym w rozwoju firmy był artykuł w dziale kulinarnym New York Times. Biznes nabrał wtedy prawdziwego rozpędu.

Firma stopniowo poszerzała i dopracowywała ofertę produktową, a w 2004 r rozpoczęła ekspansję na rynki europejskie.Tarki Microplane to cenione narzędzia wśród szefów kuchni na całym świecie.

 

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA

Wszystkie tarki i akcesoria Microplane wyróżniają się spośród konkurencji ultra ostrymi, trwałymi ostrzami, które są uzyskiwane dzięki opatentowanej technologii trawienia Photo-Etching.

Ogromną przewagą technologiczną jest jednostronne trawienie, które nie rozrywa żywności, a precyzyjnie ją tnie. W przeciwieństwie do tarek wytłaczanych lub dwustronnie wytrawianych - produkty ścierasz bez użycia siły.

 

PRODUKTY

Wszystkie ostrza tarek i akcesoriów są produkowane w Stanach Zjednoczonych.

Produkty Microplane spełniają oczekiwania profesjonalistów i kucharzy amatorów, dzięki dopracowanym ostrzom przeznaczonym do różnorodnych prac z żywnością