Garnier - Thiebaut

 

Poznaj GARNIER THIEBAUT!

Już od 168 lat Garnier Thiebaut tka najpiękniejsze tekstylia domowe w samym środku francuskich Wogezów.

Każda kolekcja zachwyca bogactwem barw i wzorów dzięki użyciu techniki żakardowej, która została wynaleziona przez francuza Josepha Jacquarda na początku XIX wieku.

Obrusy i ręczniki charakteryzują się wielorakością kolorowych nitek, które tworzą skomplikowane wzory w stylistyce klasycznej bądź awangardowej.

Produkty tej francuskiej marki zdobią najlepsze hotele, restauracje i rezydencje na świecie, a od 1995 roku oferta firmy rozszerzyła się o produkty dedykowane wnętrzom domowym.

Co najmniej dwie nowe kolekcje w roku sprawiają, że Garnier Thiebaut jest niekwestionowanym liderem w produkcji tekstyliów. Wyobraźnia, jakość i silne walory dekoracyjne to od dawna cechy, które determinują ich pozycję.

Fabryka integruje wszystkie etapy produkcji od doboru przędzy, przez produkcję kolorów przez mistrzów farbiarstwa aż po tkanie.

HISTORIA

Historia marki to przepiękna opowieść o małżeństwie, które stworzyło firmę tkacką w 1833 roku. Dzięki determinacji i opanowaniu techniki żakardowej Virginie Thiébaut i Jean-Baptiste Garnier szybko stali się głównym graczem na rynku tekstyliów domowych.

W 1969 spadkobiercy Garnier-Thiebaut decydują się na sprzedaż rodzinnej firmy, która mimo kolejnych przejęć zachowuje swoją nazwę i specyfikę.

1985 – rodzina Montclos, najstarsza rodzina tekstylna we Francji, kupuje Garnier Thiebaut oraz Centrale Linière – specjalistyczną firmę tekstylną dla hoteli i restauracji. Próbują swoich sił w szybko rozwijającej się branży hotelarskiej.

W 1995 Garnier Thiebaut znany już w branży restauracyjnej (lokale wyróżnione gwiazdką Michelin) i hotelarskiej wkracza na rynek prywatny z kolekcjami perfekcyjnie dopracowanymi kolorystycznie i wyrafinowanymi wzorami w połączeniu z nienaganną jakością.

Garnier Thiebaut ciągle stawia na innowacyjność, kreatywność i dywersyfikację- zachowując ducha przedsiębiorczości i autentyczność tamtych czasów. Dzięki współpracy z najlepszymi projektantami oferta jest wzbogacana o wyjątkowe limitowane kolekcje.