Porady & wiedza

 1. Jak dbać o szkło?

  Szkło kryształowe charakteryzuje się wyjątkowym blaskiem, który cudownie podkreśla kolor serwowanego wina. Utrzymaj doskonały wygląd kieliszków Schott Zwiesel, dzięki odpowiedniemu czyszczeniu.
  Czytaj dalej
 2. 5 MUST-HAVE w wyposażeniu kuchni i jadalni

  Na co zwrócić uwagę przy wyposażaniu kuchni i jadalni?
  Odpowiedź jest prosta: obok designu jest jakość i funkcjonalność. Produkty, w które wyposażamy kuchnię czy jadalnię, zazwyczaj będą nam służyć w naszych codziennych czynnościach przez lata.
  Czytaj dalej
 3. Patelnie ze stali węglowej

  Naczynia ze stali węglowej zawsze były częścią francuskiej tradycji kulinarnej. Są bezkonkurencyjne dla smażenia, grillowania i zarumieniania. Reakcje, które redukują cukry na powierzchni smażonych produktów i powodują karmelizację - utrwalają smaki i sprawiają, że wnętrze jest zawsze delikatne i soczyste.
  Czytaj dalej
 4. O powłoce nieprzywierającej Choc

  De Buyer zawsze produkował naczynia kuchenne wykonane z różnych materiałów, w tym miedzi, stali nierdzewnej, z powłoką non-stick i stali , dzięki czemu można je idealnie dopasować do realizowanego przepisu.

  Czytaj dalej
 5. Miedź & deBuyer

  Garnki do gotowania muszą być wytrzymałe i solidne. Ale to nie wszystko! Aspekt zdrowia oraz de-sign są coraz częściej pierwszym kryterium przy wyborze naczyń do naszej kuchni lub jadalni.

  Czytaj dalej
 6. Zwiesel Glas: czy da się usłyszeć kryształ?

  Zwiesel Glas uderza we właściwe nuty nie tylko w kontekście designu, lecz także troski o środowisko, śledząc uważnie pochodzenie surowców oraz wprowadzając procesy ograniczające emisje gazów cieplarnianych.

  Czytaj dalej
 7. Młynki Peugeot – używanie przypraw w kuchni jest proste!

  Najpopularniejsze młynki do przypraw, jakie możemy znaleźć w każdym domu, to oczywiście te do soli i pieprzu. Nieliczni mają jeszcze młynki do kawy, ale specjalne gadżety służące do rozdrabniania chili, siemienia lnianego czy gałki muszkatołowej to już rzadkość. Dlaczego warto mieć je w domu?
  Czytaj dalej
 8. Rodzaje ceramiki

  Porcelana to rodzaj ceramiki o bardzo wysokiej jakości, w składzie której można znaleźć kwarc, skaleń oraz glinkę kaolinową. Proporcje między tymi surowcami mogą być różne, wpływając na właściwości finalnych wyrobów ...
  Czytaj dalej
 9. Techniki krojenia

  Jak oni to robią? Mistrzowskiego krojenia może się nauczyć każdy ...

  Czytaj dalej
 10. Pielęgnacja drewnianych desek do krojenia

  Drewno jest naturalnym, a przede wszystkim biodegradowalnym surowcem, który coraz częściej wykorzystywany jest do produkcji akcesoriów kuchennych i stołowych.

  Czytaj dalej
 11. Zwiesel Glas - czysty kryształ

  W szkle kryształowym można się zakochać od pierwszego... spojrzenia.

  Czytaj dalej
 12. The time is NOW! Jesteśmy EKO!

  Nasza strategia zrównoważonego rozwoju to świadome budowanie relacji z otoczeniem! Dbamy o ludzi i środowisko, w którym żyjemy!
  Czytaj dalej
 13. Porcelana z recyklingu? Tak!

  Revol robi wszystko, aby pomóc w ochronie zasobów naszej planety. Opracował i wdrożył zaawansowany proces recyklingu - wykorzystanie swoich odpadów przemysłowych, aby radykalnie ograniczyć zużycie wody i podstawowych minerałów...

  Czytaj dalej
 14. Sól i Pieprz

  Pomimo, że wszystkie sole składają się głównie z tej samej substancji - chlorku sodu - to właśnie niewielkie ilości mikroelementów i innych śladowych dodatków wpływają na taką różnorodność rodzajów tej przyprawy. Według niektórych opinii, to właśnie te niuanse wpływają...

  Czytaj dalej