Strona
Strona

Zwiesel 1872

 

ZWIESEL GLAS - szklane, dźwięczne instrumenty radości.


Trudno o bardziej charakterystyczny element danej marki, niż to, co czyni ją wyjątkową na skalę światową. W przypadku marki Schott Zwiesel, to dźwięk.

Wyjątkowe, melodyjne pobrzękiwanie o siebie szklanek i kieliszków, wznoszonych w geście toastu sprawiło, że w logotypie marki musiała znaleźć się nutka.

Takie brzmienie może wynikać tylko z najwyższej jakości surowca, z którego tworzone są produkty Schott Zwiesel.

DOSKONAŁY BALANS MIĘDZY TRADYCJĄ, A NOWOCZESNOŚCIĄ

Wszystko zaczęło się od niewielkiej huty szkła arkuszowego, którą w 1872 roku założył Anton Müller, dobry duch i ojciec firmy Schott Zwiesel. Obecnie fabryka jest jednym z najlepszych na świecie i wiodących pod względem technologicznym, specjalistą w dziedzinie produkcji szkła. Daleko jej jednak do statusu podmiotu produkcji przemysłowej. Zwiesel tworzy ekskluzywne szkło, które - dzięki pracy przepełnionej pasją i doświadczeniem - może uchodzić za dzieło sztuki. Część projektów marki opiera się na rękodziele, a to stawia ją w pozycji zdecydowanego lidera w produkcji najwyższej jakości szkła.
Jednak to nie nowoczesna technologia jest największym kapitałem marki. Są nim ludzie, których doświadczenie, sięgające dekady wstecz, przekazywane jest z pokolenia na pokolenie.
W każdym wyrobie kryształowym firmy Zwiesel łączą się tradycja, projekt i innowacja, tworząc sztukę na najwyższym poziomie.

RĘKODZIEŁO

Fascynująca sztuka ręcznego tworzenia szkła - przez mistrzów owego kunsztu - to codzienne doświadczenie manufaktury Zwiesel. Poszczególne techniki produkcji doskonalone są już od 1872 roku, a wiedzę o nich przekazują sobie pokolenia. Liczy się bowiem każdy uważny, wykonany z pasją ruch mistrza sztuki szklarskiej, który nadaje produktom ich unikalny charakter. Każdego dnia to właśnie pasja, oddanie, ale również doskonała technika sprawia, że spod palców wykonawców wychodzą małe dzieła sztuki. Perfekcyjne obchodzenie się z materiałem i formą to jedno, jednak liczy się również nieustanny rozwój, a także wyjątkowa wrażliwość i skupianie się na detalach. Prawdziwa precyzja i profesjonalizm sprawiają, że rodzi się jakość premium - jakość szkła Zwiesel.

SZKŁO DLA WYJĄTKOWYCH CHWIL

Produkty Zwiesel to ponadczasowość, mistrzowska jakość rzemiosła i doskonałe surowce. To także odpowiedź na zawrotne tempo współczesnego życia, która tkwi w radości z małych chwil, bliskości i wspólnego celebrowania tego, co ważne.
Wyrafinowany design kieliszków do wina, tworzony w konsultacji z eno-ekspertami, wybitnie eksponuje aromat i smak win oraz pozostałych trunków.

 

CZYSTOŚĆ SUROWCA

Technologia TRITAN® jest jednocześnie przyjazna dla środowiska. Masa kryształowa nie zawiera ołowiu, a do produkcji wykorzystywane są tylko regionalne i sprawdzone surowce. Zapewnia to o 30% mniejsze zużycie energii i znacznie mniejszą emisję dwutlenku węgla i azotu podczas produkcji.

Dzięki opatentowanej masie szklarskiej TRITAN®, uszlachetnionej tlenkiem cyrkonu i tytanu, produkty marki wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością na stłuczenia, zarysowania i wyszczerbienia. Nawet po setkach cykli mycia w zmywarkach, szkło zachowuje swój blask i przejrzystość.

Kolekcje kieliszków i szklanek Zwiesel Glas wytwarzane maszynowo, nie tylko zachwycają wysokim połyskiem, ale także wyjątkową trwałością - odpornością na pękanie i mycie w zmywarce.

 

NOWA ERA MARKI Z WIELKĄ TRADYCJĄ

Absolutnie najwyższa, wyjątkowa jakość kryształu: to właśnie Zwiesel Glas. Słychać to podczas każdego toastu, kiedy unikalne brzmienie wydobywa się z uderzających o siebie kieliszków.
Właśnie dlatego to nuta stała się nowym znakiem towarowym marki. W jej symbolice zawarta jest radość i harmonia, szczęście wynikające z życia towarzyskiego. To także gościnność, relacje, wspólne, na długo zapamiętywane chwile.
Litera Z w logo oznacza Zwiesel, a jej proste linie symbolizują kompetencje, tradycję i precyzję produkcyjną.