Patelnie miedziane

Miedziane naczynia, takie jak garnki czy patelnie stają się coraz bardziej popularne w polskich kuchniach i najlepszych restauracjach. Nie ma się co dziwić. W końcu miedź to szlachetny materiał, a przez swoją cenę, czyni produkty wykonane z miedzi wyjątkowymi i luksusowymi.

Poszukujesz takiej ekstrawagancji w swojej kuchni? Zainwestuj więc w miedziane patelnie, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także mają szereg innych walorów praktycznych oraz przy których nie musisz rezygnować z korzystania z indukcji.

Naczynia miedziane w Twojej kuchni

Naczynia i patelnie miedziane to produkty, w które warto inwestować. Oprócz niepodważalnych walorów estetycznych, ich zaletą jest szybkie nagrzewanie i przewodzenie ciepła, co zawdzięcza szybkiemu przewodnictwu cieplnemu miedzi. Dzięki temu potrawy podgrzewają się równomiernie i ciepło rozchodzi się w mgnieniu oka. Dzięki temu możesz zapiekać swoje potrawy bez obaw, że jedzenie będzie nierównomiernie upieczone. Przyjemność gotowania  w miedzianych naczyniach jest nie do opisania.

Wnętrze patelni

Wnętrze naszych patelni pokryte jest powłoką ze stali nierdzewnej, która zapewnia bezpieczeństwo kontaktu żywności (miedź powinna unikać bezpośredniego kontaktu z żywnością). Dodatkowo z takiej powierzchni dużo prościej pozbędziesz się brudu, co jest bardzo istotne z uwagi na to, że naczyń miedzianych nie powinno myć się w zmywarce.

Patelnia miedziana - uniwersalność i piękno

Używanie patelni miedzianych jest bezpieczne i praktyczne. Bez trudu możesz rozpocząć przygotowywanie i smażenie swoich posiłków (naleśników, zapiekanek z ziemniaków i innych potraw), ponieważ miedziane patelnie nadają się do każdego rodzaju kuchenek, również na indukcję.

Konserwacja patelni z miedzianą powłoką

Powierzchnia wrażliwa jest na zarysowania, dlatego należy od czasu do czasu polerować je specjalną pastą polerską do naczyń miedzianych. Tak wyszlifowane ścianki w kilka chwil odzyskają swój pierwotny blask. Warto poświęcić tych kilka minut na to, by Twoje patelnie miedziane do smażenia wyglądały znów jak nowe.

Miedziana patelnia - przyjemność serwowania potraw

Jeśli całe życie marzyłeś o tym, żeby Twoje gotowanie było zdrowe, przyjemne i sprawiało Ci radość, to najwyższa pora, żeby realizować te marzenia. Patelnia z miedzianą powłoką, która nadaje się do smażenia i duszenia pomoże spełnić to marzenie. Naczynie pokryte wewnątrz stalą nierdzewną będzie szczególnie dobrze prezentować się jeśli masz otwartą na salon kuchnię. Wówczas powieszony na specjalnych uchwytach na ścianie rząd patelni będzie stanowił niezwykłą, kuchenną galerię małych dzieł sztuki.

W naszej ofercie znajdziesz też garnki miedziane i cały szereg innych naczyń, również tych, które nadają się do piekarnika. Niech przyjemność gotowania będzie jeszcze większa z produktami od TGHome.

Zobacz również inne produkty w naszym asortymencie: