Wazony

Specjalizująca się w wyrobach szklanych marka Zwiesel stworzyła również imponującą kolekcję szkła ozdobnego. Wazony dekoracyjne, które są dziełem jej pracy, to połączenie klasyki ze szczyptą nowoczesności. Zastosowano w nich technologię TRITAN, w ramach której masa szklarska wzmacniana jest tlenkiem cyrkonu oraz tytanu. Dzięki temu powstały wspaniałe kolekcje, m.in. Diamonds i Signum, które prezentujemy Państwu na półkach sklepu TGHome.

Wazony szklane - piękno do prezentowania piękna

Wazony ozdobne są doskonałą dekoracją, która może służyć nie tylko do eksponowania ciętych kwiatów, ale również być ozdobą samą w sobie. Optycznie delikatne, choć w rzeczywistości niezwykle trwałe szkło, z którego swoje wazony tworzy marka Zwiesel, to odpowiedź na potrzebę podkreślenia wnętrz w stylu klasycznym, nowoczesnym, ale także glamour czy rustykalnym. Wiele zależy od aranżacji, której wazon będzie częścią. Nie ulega jednak wątpliwości, że taka dekoracja powinna znaleźć się w każdym domu, bo wszędzie wygląda pięknie. 

Wazony - wzmocnione szkło, które pozostaje piękne na lata

Akcesoria takie, jak wazony, są w stanie uzupełnić każdą aranżację i stać się jej spójną częścią. Są to również naczynia przydatne w kilku kwestiach: pięknie eksponują wspomniane już kwiaty, ale często służą również do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów, nawet biżuterii. Aby mogły właściwie służyć, a szkło nie było zagrożone wyszczerbieniem lub pękaniem, warto wybierać wazony sprawdzonych marek, które mają doświadczenie w obróbce i formowaniu szkła. Marka Zwiesel 1872 ma za sobą dziesiątki lat pracy ze szkłem, w ramach której wciąż doskonali swoje technologie i czyni swoje wyroby nie trwalszymi. Przy tym również proces produkcji staje się coraz bardziej przyjaznym środowisku. 

Technologia TRITAN

Tak powstała technologia TRITAN, której zadaniem jest wzmocnienie szkła do tego stopnia, by było materiałem niezwykle trwałym, przy jednoczesnym wyglądzie korespondującym z kruchością i delikatnością. O szkle, które powstaje w ramach technologii TRITAN mówi się, że brzmi jak muzyka. Charakterystyczny dźwięk, który wydaje to szkło w kontakcie z innym szklanym naczyniem marki Zwiesel, to prawdziwa muzyka dla uszu. Również z tego powodu wnętrze udekorowane takimi wazonami, jest naprawdę dobrym pomysłem. A jeśli chcesz stworzyć piękną, spójną kompozycję dekoracyjną na stole, warto zerknąć również na dostępne w TGHome obrusy i świeczniki ozdobne, które stanowią doskonałe uzupełnienie stołowej zastawy podczas uroczystych obiadów i przyjęć. 

Kolekcje dopracowane w każdym calu

Dostępne w TGHome wazony dekoracyjne pochodzą z dwóch kolekcji niemieckiej marki Zwiesel 1872. 

Kolekcja SIGNUM

Kolekcja SIGNUM stworzona została przez skandynawski duet projektantów, którzy w ten sposób chcieli wyrazić najwyższe i najpiękniejsze standardy współczesnego designu. Każdy wazon z tej kolekcji jest dmuchany ręcznie, a ciężkie szkło jest misternie zdobione, by finalnie jego bryła wydawała się filigranowa i delikatna. Ogromną inspiracją do stworzenia tej kolekcji były kamienie szlachetne i tańczące na nich światło, które subtelnie płynie przez załamania i pokazuje jeden przedmiot na wiele różnych sposobów. Wazony z kolekcji SIGNUM to wazony nowoczesne, które mogą być ozdobą pomieszczeń urządzonych zgodnie z nurtami hołdującymi elegancji i harmonii. Tego typu dekoracje są wspaniałym uzupełnieniem również wnętrza o charakterze rustykalnym i eklektycznym, bo nieoczywiste żłobienia i załamania na szkle mogą być subtelnym nawiązaniem do tych stylów. 

Kolekcja Diamonds

Prezentowana w TGHome kolekcja Diamonds od Zwiesel 1872 to mistrzowskie połączenie delikatności i zdecydowania. Charakteryzuje ją piękny minimalizm, który ubrany jest tu w stonowane, przyjemne dla oka kolory. Każdy wazon z kolekcji Diamonds sprawdzi się jako ozdoba w aranżacji nowoczesnej, ale również jako unikalny lampion w ogrodzie i na tarasie. Wykonane z transparentnego szkła są doskonałą przestrzenią na płomienie świec, które - wesoło tańcząc - stanowią razem z wazonem jeszcze piękniejszą ozdobę danego wnętrza. A jeśli tworzysz miejsce, w którym wysokiej jakości szkło i porcelana stanowią element i ozdobny, i praktyczny, sprawdź dostępne w TGHome filiżanki porcelanowekubki porcelanowe oraz dzbanki porcelanowe. Stwórz zastawę, z którą – w towarzystwie wazonów wypełnionych kwiatami – pozwolisz sobie na kilka chwil relaksu i wypicie kawy lub herbaty o cudownym aromacie. 

Szkło - do dekoracji każdego wnętrza

Szklane dekoracje dodają uroku nie tylko aranżacji w salonie, ale pięknie prezentują się w każdym innym pomieszczeniu. Mogą zdobić stół, komodę, a także szafkę nocną. Dopasują się do aranżacji tarasu lub balkonu, a także wspaniałego ogrodu. Okrągłe i pękate lub smukłe i wysokie, w kształtach klasycznych lub nieoczywistych - każdy z nich może współgrać ze stylizacją wnętrza. Odnajdź w szkle swoje inspiracje i stwórz z nim klimat domu, w którym każda rzecz, każdy mebel i każda dekoracja, jest głęboko przemyślana i zaplanowana. Tak powstają najbardziej imponujące wnętrza z duszą. 

Zobacz powiązane akcesoria kuchenne: