Kieliszki do whisky

Kieliszki do whisky, które prezentujemy w ofercie TGHome, stworzyła marka Zwiesel. Kieliszki należą do dwóch linii produktowych: Glamorous oraz Bar Special. Druga z linii została stworzona z wykorzystaniem technologii TRITAN - masa szklarska, która posłużyła do produkcji kieliszków, została wzmocniona tlenkiem cyrkonu i tytanu. Dzięki temu kieliszki są wytrzymałe i odporne na zarysowania. Kieliszki degustacyjne do whisky to również doskonały pomysł na prezent.

Kieliszki do degustacji whisky - aromat whisky w najlepszym wydaniu

Kieliszek degustacyjny to obowiązkowe akcesorium dla miłośników whisky. Kieliszki do whisky skonstruowane są tak, by możliwie najefektywniej zaprezentować smak trunku i tym samym dać konsumentowi klarowną odpowiedź, dotyczącą jego smaku i aromatu. Ich czarki mają odpowiednią wielkość do kosztowania danej próbki sensorycznej. Nie da się bowiem czerpać pełnej przyjemności z degustowania whisky, jeśli nie sprzyjają temu naczynia, w których możemy to robić. Odpowiednie kieliszki do whisky pozwalają skosztować nie tylko smaku, ale również aromatu trunku. Właśnie od powąchania whisky powinno się zacząć jej degustację. 

Marka Zwiesel - najwyższej jakości szkło ubrane w piękno

Zwiesel od 150 lat zajmuje się produkcją wyrobów szklanych, stale doskonaląc przy tym swoje technologie. Stawia na zrównoważoną produkcję i wykorzystywanie materiałów bezpiecznych dla środowiska. W produkcji swoich kieliszków nie używa baru i ołowiu, dzięki czemu proces ten jest bezpieczniejszy dla planety. Zwiesel jest również autorem opatentowanej technologii TRITAN, której założeniem jest istotne wzmocnienie masy szklarskiej. Wzbogaca się ją o tlenek cyrkonu i tytanu, dzięki czemu nawet delikatne i pozornie kruche kieliszki charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, a także odpornością na stłuczenia i wyszczerbienia. 

Markę Zwiesel wyróżnia także podejście do detali. To ona jako pierwsza zwróciła uwagę na to, jak wspaniałe może być brzmienie kieliszków uderzających o siebie podczas wznoszenia toastu. Przy kieliszkach Zwiesel dźwięk ten jest wyjątkowo czysty i taki pozostaje, niezależnie od upływu lat. Ponieważ brzmi niemal muzycznie, w logo marki pojawiła się niewielka, charakterystyczna nutka. 

Glamorous - kieliszki do whisky w stylu art deco

Linia Glamorous to zdobiony kieliszek, który idealnie sprawdzi się w stylu glamour lub art deco. Wykonano go ręcznie, ozdobną czaszę osadzono na czarnej podstawie i uzupełniono o wyjątkowe, przyciągające wzrok wzory. Jego krawędzie są wyjątkowo gładkie, cięte laserowo, a szkło wyróżnia krystaliczna przezierność. Do tego typu kieliszków można dopasować wyjątkowe karafki do whisky. Wspólnie będą stanowić ozdobny zestaw degustacyjny. 

Bar Special - wyjątkowy kieliszek o wyjątkowej delikatności

Kieliszek do whisky może być subtelny i delikatny, a linia Bar Special jest na to dowodem. Został stworzony z użyciem wspomnianej wcześniej technologii TRITAN, dzięki czemu jego szkło jest wytrzymałe, delikatnie elastyczne. Na uwagę zasługuje jego bryła - subtelna, doskonale wyważona czarka zwężająca się ku górze, która daje możliwość pełnej degustacji whisky i cieszenia się smakiem i aromatem trunku. Jest to klasyczny kieliszek ubrany w ponadczasową elegancję. 

Szklane akcesoria w TGHome

Marka Zwiesel tworzy nie tylko kieliszki, ale również szereg innych wyrobów szklanych, które cieszą się uznaniem wśród profesjonalnych barmanów na całym świecie. Warto sprawdzić dostępne w TGHome kieliszki do wina, a także kieliszki do szampana. Każdy produkt tej marki dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach, a jego trwałość jest gwarancją używania przez wiele lat. Warto zerknąć również na produkty, które wraz z kieliszkami mogą tworzyć piękne zestawy. W sklepie TGHome dostępne są karafki do wina, karafki na wodę, a także profesjonalne dekantery, dzięki którym można uzyskać najlepszy smak i aromat wina. Szklane akcesoria to nie tylko praktyczne dodatki do domu, ale również formy ozdób, zwłaszcza jeśli pochodzą od tak doświadczonych i godnych zaufania marek. 

Powiązane kategorie: