Strona
Strona

Kieliszki do białego wina

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór kieliszków do wina białego od najlepszych producentów szkła. Znajdziesz tu produkty takich producentów, jak kultowy Zwiesel czy Libbey, którzy oferują światową jakość szkła.

Każdy rodzaj trunku wymaga podania go w odpowiednim kieliszku lub szklance, dlatego tak ważne jest, byś znał zasady doboru szkła do danego rodzaju wina. Etykieta picia wina to znajomość, której nie da się przecenić. Z nami dowiesz się, jak dobierać odpowiednio kieliszki do wina białego, a dodatkowo poznasz najlepsze produkty na rynku.

Białe wino - odpowiednie kieliszki

Zacznijmy jednak od początku i przyjrzyjmy się kieliszkom do białego wina. Żeby dobrze dobrać kieliszek do wina, musisz wiedzieć, czym charakteryzuje się dany trunek. Inaczej niż w przypadku wina czerwonego, białe wino charakteryzuje się mniejszym bukietem zapachu i smaku. To dlatego właśnie białe wina podaje się w kieliszkach, które mają mniejszą czaszę i są bardziej smukłe. Kieliszki do wina czerwonego mają dużą, pękatą czaszę, co sprawia, że bukiet smaków i aromatów może uwalniać się powoli, napełniać powietrzem i wypełnić nim szeroką czaszę. W taki sposób możesz w pełni wydobyć z wina to, co najlepsze. Czerwone wino podaje się też w wyższej temperaturze niż białe, dlatego ta czasza musi być większa.

Inaczej jest w przypadku białych win. Przede wszystkim wino białe serwowane jest w znacznie niższej temperaturze, a mniejsza czasza kieliszków pozwala na jej utrzymanie. Dodatkowo czasza kieliszków do serwowania białego wina bardzo często przypomina kształt tulipana. Dzięki temu cały aromat wina kumuluje się tuż przy ujściu, gwarantując Ci niepowtarzalne doznania smakowe. Białe wina musujące również wymagają odpowiedniej oprawy. Najczęściej kształt takiego kieliszka przypomina długie tuby lub flety (stąd też zwyczajowa nazwa tego rodzaju kieliszków - "flety"). Wąska forma ma na celu zatrzymanie na dłużej bąbelków, które ukryte są w tym trunku.

Kieliszki do wina białego od TGHome

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że nasze kieliszki do wina wykonane są najlepszych materiałów na świecie. Ten szlachetny trunek, jakim jest wino czerwone czy białe, zasługuje na najlepszą oprawę, dlatego do wyprodukowania naszych kieliszków zostały użyte najnowocześniejsze masy szklarskie. Kultowa marka Zwiesel w tym celu opatentowała masę szklarską  nowej generacji Tritan®. Naczynia szklane przygotowane w tej technologii są nieprawdopodobnie trwałe, odporne na zarysowania i stłuczenia. Nie straszne im są setki cykli w zmywarce. Nawet wtedy zachowują swoją nieskazitelną przejrzystość.

Smak wina - kieliszki mają znaczenie

Nie tylko odpowiedni kształt, linia ścianki i wytrzymałe materiały mają znaczenie. Chodzi o coś nieuchwytnego, co sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Szklane kieliszki do napojów, takich jak białe wino, mogą zachwycić Cię swoją melodią. Kryształowe kieliszki, które znajdziesz w naszej ofercie, zaskoczą Cię tym, jak możesz je "usłyszeć". Cechą, która wyróżnia te stylowe kieliszki do białego wina jest ich krystaliczne brzmienie. Marka Zwiesiel zaakcentowała to, umieszczając w swoim logo nutkę. Dźwięk rozchodzący się po kieliszkach sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Zajrzyj do nas i zobacz, co przygotował nasz sklep internetowy.

Powiązane kategorie: