1. CIRQUO Dekanter 750 ml / ZWIESEL HANDMADE

    1 419,00 zł
    Brak w magazynie
  2. FRESCA Karafka 1 l / SCHOTT ZWIESEL

    229,00 zł
    Brak w magazynie

Dekantery i karafki

Eleganckie dekantery, dostępne w ofercie TGHome, to dzieła marek Zwiesel Glas i Peugeot. Tworzone są z najwyższej jakości szkła, w tym szkła z opatentowaną technologią TRITAN, w której masę szklarską uszlachetniono tlenkiem cyrkonu i tytanu. Dzięki temu szkło jest bardziej odporne na stłuczenie, a także pęknięcia. Z kolei ręcznie formowane, dmuchane szkło w dekanterach marki Peugeot i Zwiesel Glas zyskuje piękne, unikalne kształty, które są ozdobą zastawy do wina.

Dekantacja - pełnia smaku wina

Dekantacja wina to nic innego, jak jego napowietrzanie. Smak trunku zmienia się bowiem pod wpływem działania powietrza. Aromat może być dzięki temu bardziej intensywny, ale jednocześnie samo wino staje się lżejsze, a jego spożywanie jest przyjemniejsze. O tym procesie mówi się, że "wino oddycha". Odpowiedni dekanter to gwarancja tego, że zapewnione jest działanie powietrza na smak wina. Proces dekantacji wina nie powinien być jednak zbyt długi, dlatego po kilku minutach powinno się ponownie zablokować dostęp powietrza, jeśli wino nie zostało jeszcze rozlane do kieliszków. Służą do tego szklane korki dekanterów. Warto przed otwarciem konkretnej butelki sprawdzić, jak długi powinien być proces dekantacji danego trunku. Zazwyczaj dekantacja białego wina jest nieco krótsza niż wina czerwonego. Wino najlepiej rozlewać do eleganckich, spójnych ze stołową zastawą lampek. Koniecznie sprawdź dostępne w TGHome kieliszki do wina, a także kieliszki do prosecco i kieliszki do szampana. Każdy z tych trunków sprawdzi się przy wyjątkowych okazjach. 

Dekantery - eleganckie podawanie wina

Wino czerwone i wino białe to trunki przez wielu uwielbiane. Częstujemy nimi gości, dlatego warto pokusić się o ich eleganckie podanie. Pomocny jest wówczas dekanter jako rodzaj karafki, w której podaje się wino. Dekantery umożliwiają przelanie wina do eleganckiego naczynia i podanie go w prawdziwie zachwycający sposób. Nie bez znaczenia również budowa dekanterów, a także materiał, z którego zostały stworzone. W swoich produkcjach marki Zwiesel Glas i Peugeot wykorzystują pozyskiwane lokalnie surowce. Robią to z dużą świadomością ekologiczną i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Efektem tej pracy są piękne, smukłe dekantery, które nie tylko służą do traktowania trunku powietrzem i wpływania w ten sposób na jego smak, ale również są piękną ozdobą podczas serwowania tego niezwykłego napoju. Dekantery marki Peugeot wyróżniają proste formy i smukłe sylwetki. Z kolei Zwiesel Glas stawia na elegancję w najpiękniejszym wydaniu. Każdy ich produkt zachwyca designem i stanowi nieoczywistą ozdobę kuchni i jadalni. 

Niezapomniany aromat wina - dekantery, które go podkreślą

Wysoka jakość szkła to gwarancja pięknego wyglądu przez lata. Na dekanterach nie pojawi się niepożądany osad, a dzięki odpowiedniej budowie, każdorazowo smak wina będzie odpowiednio wzmocniony i podkreślony. A jeśli chcesz przechowywać wino w estetyczny sposób i bez zbędnych trudności otwierać każdą butelkę, sprawdź piękne regały na wino i wygodne korkociągi. Wówczas możesz celebrować każdą lampkę wina i cieszyć się jego smakiem i aromatem. 

Powiązane kategorie: