Maty silikonowe

Jeśli lubisz piec ciasta, to bardzo dobrymi akcesoriami w twojej kuchni będą maty silikonowe, które z powodzeniem zastępują stolnice, które zajmują dużo miejsca. Mata silikonowa do pieczenia jest antypoślizgowa, giętka, a także odporna na wysokie temperatury, dzięki czemu można jej użyć jako podstawę do pieczenia ciast. Po wykorzystaniu maty możesz ją umyć, wysuszyć i zwinąć – nie zajmuje dużo miejsca. W TGHome posiadamy także silikonowe formy do ciastek, które ułatwią cały proces tworzenia ciast i ciasteczek.

Mata silikonowa do wyrabiania ciasta - must have każdej kuchni

Tradycyjna stolnica powoli odchodzi do lamusa. Świetna alternatywa to mata silikonowa, która z łatwością poradzi sobie w tej roli, a dodatkowo jest niezwykle praktyczna. Po pierwsze, taką matę możesz łatwo schować w dowolnym miejscu — zwiniesz ją w rulon. Po drugie, przygotowanie ciasta będzie bardzo proste, a po wszystkim matę z silikonu łatwo wyczyścisz. Nasze maty silikonowe marki de Buyer są odporne na niskie i bardzo wysokie temperatury (-40°C do 250°C), dlatego zastąpisz nimi tradycyjny papier do pieczenia. W przeciwieństwie do drewna silikon nie jest porowaty i nie pochłania wyrabianego przez Ciebie ciasta. Dzięki temu wystarczy kilka sekund pod bieżącą wodą oraz parę przetarć gąbką do naczyń, a Twoja mata będzie nieskazitelnie czysta. Przygotowywanie domowego makaronu lub ciasta do pierogów jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Podczas zagniatania ciasta, masa nie będzie kleić się do maty silikonowej, więc nawet jeśli jesteś początkującym szefem kuchni, bez trudu przygotujesz swoje potrawy.

Maty silikonowe do pieczenia

Maty silikonowe, w których upieczesz muffinki i różnego rodzaju ciastka, to kolejna oferta produktów, którą przygotował nasz sklep. Silikon to bardzo wytrzymały materiał i może mieć swoje zastosowanie również podczas pieczenia w piekarniku. Zaletą mat z silikonu przeznaczonych do wypieków jest to, że nie musisz używać dodatkowo papieru do pieczenia, by ciasto nie przywarło do formy do pieczenia. Czy wiesz, że nasze maty silikonowe do pieczenia MOUL'FLEX powstały z silikonu platynowego? Jego zasługą jest pochłanianie ciepła, co z kolei zapewnia znacznie lepszą cyrkulację temperatury.

Nowoczesne technologie i ponadczasowy design

Co cechuje nasze silikonowe maty? Przede wszystkim najwyższa jakość wykonania i zastosowanie najnowszych technologii. Użyte materiały są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Maty możesz bez obaw poddawać  wysokim temperaturom, a kontakt z żywnością nie stanowi żadnego problemu. Jeśli masz dobry gust i lubisz się otaczać przedmiotami, które nie tylko są funkcjonalne, ale również piękne, to jesteś we właściwym miejscu. W tej kategorii znajdziesz mnóstwo produktów z najlepiej zaprojektowanych kolekcji znanych i cenionych marek. Z tymi produktami przygotowanie każdego wypieku będzie czystą przyjemnością.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi kategoriami produktów: