Strona
Strona

Słoiki Weck

Szklane słoiki i butelki weck, które dostępne są w ofercie sklepu TGHome, zostały stworzone przez markę, od nazwy której powstał termin "wekowanie". Firma Weck ma ponad stuletnią tradycję produkcji wyrobów szklanych, które dają możliwość bezpiecznego przechowywania domowych przetworów. Dostępne w naszym sklepie słoiki i butelki weck stworzone są z wysokiej jakości szkła sodowo-wapniowego. Ogromny wybór kształtów i rozmiarów sprawia, że mogą stanowić opakowania szklane dla każdego rodzaju przetworów w różnych ilościach.

Wekowanie ze znaną na całym świecie marką Weck

Marka Weck ma swój początek już 1900 roku, kiedy to Johann Weck zaprezentował pierwsze słoiki do przygotowywania i przechowywania przetworów. Ich wyróżnikiem jest to, że są to niebanalne naczynia o wyjątkowych kształtach, stworzone z bardzo wysokiej jakości materiałów. Uszczelki Weck wyprodukowane są naturalnego kauczuku pozyskiwanego z kontrolowanych, legalnych plantacji, na których ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo środowiska. Z kolei stal INOX posłużyła do stworzenia oryginalnych spinek do słoików, dzięki którym cała konstrukcja jest bezpieczna dla jedzenia, ale także ładniejsza i wprost nawiązująca do tradycji. 

Słoiki Weck ze szklanym wieczkiem lub osobną pokrywką

W ofercie TGHome dostępne są słoiki weck z charakterystycznym wieczkiem ze szkła i kauczukową uszczelką. Możesz jednak wybrać również słoiki bez pokrywek, ponieważ ich piękne kształty są niezwykle inspirujące do tworzenia różnego rodzaju potraw i deserów. Marka proponuje wówczas osobne, wykonane z polietylenu, pokrywki do słoiczków. Możesz kupić je w kompletach, wybierając odpowiedni rozmiar do posiadanych słoików. Są to pokrywki wielokrotnego użytku, w pełni bezpieczne w kontakcie z żywnością. 

Akcesoria do wekowania w TGHome

Przetwory z firmą Weck, której produkty oferujemy w TGHome, przygotowuje się łatwiej, a wytrzymałe i ekologiczne słoiki gwarantują, że zostanie w nich świeżość i smak. Zerknij również na inne akcesoria kuchenne, które mogą Ci się przydać podczas przygotowywania domowych przetworów: akcesoria Weck, miarki kuchenne, łopatki kuchenne, a także miski do miksowania. Dzięki nim możliwe jest przedłużenie terminu przydatności danej żywności, a takie działanie sprzyja ekologii i bezpieczeństwu naszej planety. Przygotowuj zatem przetwory i soki, a następnie przechowuj z wykorzystaniem słoików i butelek. Potraktuj je jak ozdoby, korzystając z ich wyjątkowego designu!

Powiązane kategorie: