1. ALCHIMY Garnek 28 cm / DE BUYER

  871,00 zł
  Brak w magazynie
 2. ALCHIMY Garnek 20 cm / DE BUYER

  606,00 zł
  Brak w magazynie
 3. PRIMA MATERA Garnek wysoki 24 cm / DE BUYER

  3 699,00 zł
  Brak w magazynie

Garnki na indukcję

Gotowanie na płycie indukcyjnej to dzisiaj codzienność w polskich domach, a płyty indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić, gotowanie na kuchenkach indukcyjnych jest po prostu znacznie szybsze i prostsze niż na tradycyjnych kuchenkach gazowych. To także bezpieczeństwo i wygoda.

Płyta indukcyjna rządzi się jednak swoimi prawami i potrzebne Ci będą dobre garnki przeznaczone do płyty indukcyjnej. Dobre czyli jakie? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego. Na pewno takie, które mają możliwość mycia w zmywarce. Dobry garnek na indukcję to taki, który jest kompatybilny z każdą płytą i będzie możliwy do wykorzystania przy różnego rodzaju rodzajach kuchenek. Czy zatem idealny garnek na indukcję istnieje? Nasza oferta udowadnia, że tak.

Garnki indukcyjne - podstawa nowoczesnej kuchni

Dzisiaj w prawie każdej nowej kuchni spotkamy płytę indukcyjną. Do gotowania na płycie potrzebne są jednak specjalne, wytrzymałe garnki na indukcję. Żeby garnki na płytę indukcyjną spełniły swoją funkcję, muszą spełniać odpowiednie kryteria. Ale od początku. Indukcja działa w ten sposób, że pod płytą znajdują się miedziane zwoje, przez które przepływa zmienny prąd elektryczny, który wytwarza pole magnetyczne. Żeby pole to miało szansę powstać, potrzebujesz właśnie garnków indukcyjnych. Płaskie dno garnków na indukcję jest odpowiednio grube, a pole grzewcze płyty zostaje uruchomione dopiero wtedy, gdy grube dno ma styczność z powierzchnią płyty. Tego efektu nie osiągniesz w zwykłych garnkach, dlatego jeśli planujesz zakup płyty indukcyjnej, to koniecznie musisz wybrać garnki z odpowiedniej grubości dnem, przeznaczone na indukcję.

Garnki ze stali nierdzewnej - klasyka gatunku

Garnki do indukcji, które znajdziesz w naszej ofercie naczynia najwyższej jakości, renomowanych marek, takich jak de Buyer, TOMGAST czy Revol. Te nazwy mówią same za siebie, dlatego zaserwuj sobie luksusowy zestaw garnków. Najpopularniejszym wyborem jest stal nierdzewna. W ogóle nie dziwimy się temu wyborowi. Garnki do płyty indukcyjnej wykonane ze stali nierdzewnej nadają się do mycia w zmywarce, choć możliwość mycia automatycznego to nie jedyna ich zaleta. Wielowarstwowa konstrukcja niektórych modeli sprawia, że potrawy nagrzewają się równomiernie, a potrawy i dno garnka na pewno nie przypalą się. Również garnki ze stali nierdzewnej są odporne na silne zabrudzenia i przypalenia. Garnek do indukcji to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. W ofercie znajdziesz także pokrywki, a w innych kategoriach poszukaj patelni na indukcję.

Gotowanie na kuchence indukcyjnej - dlaczego to takie łatwe?

Jeszcze kilka dekad temu synonimem luksusu były elektryczne płyty ceramiczne, które powoli wypierały kuchenki gazowe. Jednak już od wielu lat to gotowanie na indukcji króluje w domach na całym świecie. To bardzo łatwy i bezpieczny sposób na smaczne gotowanie. Pola grzewcze nie nagrzewają się bardzo i tuż po zakończeniu gotowania szybko robią się chłodne. Garnek również nagrzewa się głównie w miejscu styku z płytą, dlatego nie poparzysz sobie rąk o gorące uchwyty.

Zajrzyj do naszej oferty i wybierz idealny garnek lub najlepiej cały zestaw, składający się z różnego rodzaju najwyższej jakości garnków.

Zobacz również inne produkty w naszym asortymencie: