Karafki do wina

Karafki do wina prezentowane w ofercie TGHome to dzieła francuskiej marki Peugeot oraz niemieckiej marki Zwiesel. Najwyższej jakości lite szkło, które posłużyło do ich stworzenia, to materiał, pozyskiwany lokalnie ze świadomych ekologicznie produkcji. Dodatkowo szkło Zwiesel jest wzmocnione tlenkiem cyrkonu i tytanu w ramach opatentowanej technologii TRITAN, dającej odporność na zarysowania i wyszczerbienia. Specjalne kształty naczyń sprawiają, że karafki to nie tylko piękny sposób na podanie wina, ale również akcesoria do jego prawidłowej dekantacji.

Karafki do wina - przede wszystkim dla walorów smakowych

Karafki to szklane naczynia, których zadaniem jest nie tylko zdobić stół i zastawę, w której podaje się wino. Aby wybrać odpowiednie naczynie, warto zdecydować, jaki rodzaj wina będzie tam przelewany. Karafka ma bowiem za zadanie ułatwić proces dekantacji wina i sprawić, by było ono trunkiem doskonale przygotowanym do spożycia. 

  • Karafki do wina czerwonego - zazwyczaj mają szerokie dno, które umożliwia gromadzenie się tam osadu pochodzącego z wina. Zanim przejdziesz do serwowania trunku, warto odczekać odpowiedni czas do oddzielenia się osadu od delikatnego płynu. Dzięki temu wino przelane do karafki nie tylko pięknie wygląda, ale również dużo lepiej smakuje. Proces jego napowietrzenia przebiega bez zarzutu, a ułatwia to specjalne szkło, które posłużyło do stworzenia karafki. Karafka do wina czerwonego jest smukła na górze, a w charakterystyczny sposób pękata na dole. Dzięki temu z czerwonego wina wydobywa się głęboki smak i aromat, który jest prawdziwie relaksującą podróżą dla kubków smakowych.

  • Karafki do wina białego - które nie wymaga najczęściej dłuższego procesu dekantacji - są smuklejsze i delikatniejsze. Karafkę do wina białego można wykorzystać także do przechowywania i podawania wszelkiego rodzaju nalewek, również wykonywanych samodzielnie. 

W procesie dekantacji oprócz karafek można wykorzystać także specjalne dekantery do wina. A jeśli chcesz całkowicie wykorzystać potencjał karafek, serwuj doskonałe wino w najlepszych kieliszkach. Karafki wykonane ze szkła będą prezentować się idealnie ze szklanymi kieliszkami. Sprawdź zatem dostępne w TGHome kieliszki do wina czerwonegokieliszki do wina białego, a także kieliszki do likierów i nalewek. 

Karafki - najpiękniejszy sposób podania wina

Karafki mają w sobie ogromny potencjał dekoracyjny i nadają się nie tylko do podawania alkoholu. Równie dobrze możesz serwować z nich gościom wodę z owocami, czy samodzielnie przygotowaną lemoniadę. Karafki od marek Peugeot i Zwiesel, które prezentujemy w ofercie naszego sklepu, wyróżniają się niezwykle atrakcyjnym designem i są prawdziwą ozdobą stołu i całej zastawy. Zwracają na siebie uwagę. Są przy tym tworzone z najwyższej jakości materiałów, w procesach bezpiecznych dla środowiska. Obie marki korzystają z wielowiekowej tradycji i doświadczenia w pracy ze szkłem, dlatego mogą się poszczycić wyrobami pięknymi, a przy tym również trwałymi i godnymi zaufania. Wystarczy zerknąć na szklane kolekcje prezentowane w TGHome, by docenić piękno i subtelność tego materiału. 

Powiązane kategorie: