Opublikowany: 22.09.2021

W 2020 roku branżę gastronomiczną obiegła informacja o rebrandingu dokonanym przez Zwiesel Kristalglas AG, firmę zlokalizowaną w Bawarii o niemal 150-letniej tradycji. Nowo powstała marka parasolowa Zwiesel Glas wyraża w pełni doświadczenie dwóch uznanych marek niemieckiego producenta: skierowanej przede wszystkim do profesjonalistów Schott Zwiesel, oraz koneserskiej Zwiesel 1872.

Za reprezentujące markę logo odpowiedzialna jest bazująca w Duesseldorfie agencja KW43, mająca w swoim portfolio klientów takich jak Montblanc. Nowy znak firmowy Zwiesel Glas wyróżnia nie tylko minimalistyczny, współczesny design, lecz także charakterystyczna symbolika. Znajdująca się w centrum nuta jest graficznym przedstawieniem niedającego się z niczym pomylić dźwięku, który rozlega się zawsze, kiedy wznosimy toast. Ten aspekt dźwiękowy, choć często pomijany, jest niezbędny w doświadczeniu kulinarnym. Dotykające się kieliszki, zwłaszcza te wykonane ręcznie przez mistrzów rzemiosła, wybrzmiewają prawdziwą gościnnością i budzą piękne wspomnienia.

Wraz z rozpoczęciem kolejnego etapu w ewolucji firmy zaprezentowano pięć nowych linii produktów. Znajdziemy w nich wykonane z najwyższą precyzją szklanki, wazony, karafki oraz specjalistyczne kieliszki przeznaczone do serwowania win szampańskich, burgundzkich czy bordoskich. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja Glamorous, której ekstrawaganckie żłobienia oraz czarne elementy nawiązują do estetyki lat 20. ubiegłego wieku, czerpiąc pełnymi garściami ze stylu Art Déco.

Zwiesel Glas uderza we właściwe nuty nie tylko w kontekście designu, lecz także troski o środowisko, śledząc uważnie pochodzenie surowców oraz wprowadzając procesy ograniczające emisje gazów cieplarnianych. Przywiązanie do jakości wyrażone jest również w ciągłym dążeniu do poprawy wytrzymałości tak delikatnych produktów, jakimi są kieliszki kryształowe do wina. Właśnie po to wprowadzone zostały unikatowe technologie: nowatorski rodzaj kryształu TRITAN oraz proces TRITAN PROTECT, którego zastosowanie zwiększa dwukrotnie odporność nóżek, czyli najbardziej podatnych na uszkodzenie elementów kieliszka. Wszystkie typy kryształu produkowane przez Zwiesel Glas pozbawione są całkowicie toksycznych substancji, takich jak ołów czy bar.

Zwiesel Glas niestrudzenie eksploruje możliwości, jakie spoczywają w szkle. Niemal 150 twórczych lat istnienia firmy pokazuje, że ich pokłady są niewyczerpane.

Zobacz nasze powiązane produkty: kieliszki do brandy i koniaku, szklanki do whisky, szklanki do wody, karafki do whisky, karafki do wina.