Opublikowany: 22.09.2021

Garnki vs Zdrowie

Garnki do gotowania muszą być wytrzymałe i solidne. Ale to nie wszystko! Aspekt zdrowia oraz design są coraz częściej pierwszym kryterium przy wyborze naczyń do naszej kuchni lub jadalni.

Zdrowe gotowanie przestaje być trendem czy modą. Staje się świadomym, konsekwentnym stylem życia coraz większej liczby ludzi.

  • Na co zwracać uwagę?
  • Bezpieczne dla zdrowia naczynia produkowane są z materiałów całkowicie nieszkodliwych dla naszego organizmu.
  • Nie mogą zawierać toksycznych substancji, ani reagować z przygotowywaną lub przechowywaną w nich żywnością.
  • Wnętrze naczynia musi być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a całość wytrzymała na działanie wysokich temperatur.

TYLE I AŻ TYLE!

To jak jest z tą miedzią?

Miedź to pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu każdego człowieka. Lecz wszystko w nadmiarze szkodzi!

Miedziane garnki pod wpływem temperatury i środowiska o kwaśnym odczynie mogą wchodzić w reakcje
z żywnością, a w konsekwencji uwalniać szkodliwe dla zdrowia substancje.

Miedziane garnki mają jednak szereg zalet, których nie mają inne naczynia – przede wszystkim równomierne i szybkie nagrzewanie się. Dzięki temu ciepło nie jest rozprowadzane tylko przez dno garnka, lecz także przez powierzchnię całego naczynia, również jego ścianki, co zmniejsza ryzyko przypalenia potraw. Właśnie dlatego nasze babcie przygotowywały konfitury w miedzianych naczyniach.

Jak połączyć design, funkcjonalność i zdrowie?

Wypróbuj miedziane garnki deBuyer!

Miedziane garnki francuskiej firmy wykonane są w 90% z miedzi i w 10% ze stali nierdzewnej (wnętrze naczynia).
Miedź odpowiada za wszystkie zalety miedzianych garnków związane z ich doskonałą zdolnością do przewodzenia ciepła, a stal nierdzewna niweluje niebezpieczeństwo uwolnienia związków miedzi do jedzenia.

Jak to działa?

Warstwa stali nierdzewnej pokrywa wnętrze naczyń, izolując w ten sposób żywność od miedzi. Dodatkowo ułatwia też mycie naczynia.

PROSTE ROZWIĄZANIA SĄ NAJLEPSZE.

A co z indukcją?

deBuyer, projektując swoje garnki miedziane, których używanie wywodzi się z francuskiej tradycji kulinarnej, nie zapomniał o rozwijającej się technologii – miedziane garnki z linii PRIMA MATERA przystosowane są do pracy na płytach indukcyjnych.

Pielęgnacja miedzi

Miedzianych naczyń nie należy myć w zmywarce! Pierwotny blask wszystkim miedzianym naczyniom przywrócisz za pomocą pasty polerskiej deBuyer. Jest bardzo łatwa w użyciu: wystarczy umieścić niewielką ilość pasty na miękkiej gąbce zwilżonej wodą i okrężnymi ruchami polerować uprzednio umyte miedziane elementy. Następnie należy spłukać pastę bieżącą wodą i osuszyć naczynia.

Poznaj markę deBuyer

deBuyer to uznana na całym świecie, francuska marka, której produkty cenione są przez wzgląd na swoją niezawodność, ergonomię oraz bezpieczeństwo dla zdrowia. Od ponad 180 lat projektuje i produkuje ekskluzywne artykuły niezbędne w każdej kuchni, zarówno domowej, jak i profesjonalnej. Firma łączy wieloletnią tradycję z szacunkiem dla rozwijających się technologii, co jest odzwierciedlone w każdym najmniejszym szczególe produktów z fabryki deBuyer.

Zobacz nasze powiązane produkty: patelnie miedziane, garnki ze stali nierdzewnej, rondle miedziane, patelnie stalowe.