Opublikowany: 13.07.2020

Porcelana z recyklingu!


Na początek warto odpowiedzieć na pytanie: co to jest recykling? Recykling ma na celu ograniczenie zużycia surowców naturalnych poprzez metodę odzysku, gdzie odpady przetwarzane są na produkty, materiały lub substancje, które można ponownie wykorzystać.

Ochrona zasobów naszej planety to podstawa ochrony środowiska, a Revol robi wszystko, aby w tym pomóc. Firma ta opracowała i wdrożyła zaawansowany technologicznie proces recyklingu, gdzie wykorzystuje się odpady przemysłowe z własnej produkcji, by jak najbardziej ograniczyć zużycie wody i podstawowych minerałów wykorzystywanych podczas produkcji porcelany.

Rewolucja w ochronie środowiska? TAK!

Unikalne połączenie tradycji i designu to cechy charakterystyczne porcelany Revol, której historia to 250 lat produkcji pięknych porcelanowych naczyń. Firmie od początku przyświecał nadrzędny cel: dbanie o środowisko. Obecnie Revol wykonał kolejny krok w kierunku ekologii, tworząc niepowtarzalną linię porcelany z recyklingu - No.W. Tworząc tę linię firmie Revol przyświecała idea No Waste. Jedyną przeszkodą były skomplikowane procesy, jakie towarzyszą produkcji porcelany, ale Revol przezwyciężył te trudności. Naczynia Revol używane są także w branży HoReCa, co przekłada się na skalę produkcji i jeszcze większe oszczędności wody i minerałów.

Marzenie stało się rzeczywistością i obecnie Revol przetwarza i ponownie wykorzystuje odpady przemysłowe do produkcji designerskich porcelanowych naczyń najwyższej jakości, które wykonane są z gliny ceramicznej i emalii pochodzących z recyklingu z własnej produkcji. W ten sposób Revol chroni zasoby naszej planety, dbając jednocześnie o środowisko.

Misja Revol na rok 2020 - organizacja odzysku:

Organizacja odzysku Revol zakłada ponowne włączenie 80 ton odpadów przemysłowych do procesu produkcyjnego, zmniejszając w ten sposób o 80 ton zużycie materiałów pierwotnych (kaolin, skaleń, glina, krzemionka).

Recyclay, pierwsza glina ceramiczna wykonana z odpadów przemysłowych

Recyclay jest wynikiem rewolucyjnego, nowego sposobu przetwarzania odpadów przemysłowych. Oznacza to, że fabryka Revol oczyszcza wodę i przywraca ją do stanu naturalnego, jednocześnie odzyskując materię mineralną z gliny i emalii w wodzie. Produkt końcowy wykorzystywany jest do stworzenia nowej gliny ceramicznej o takich samych właściwościach technicznych, jak każda inna porcealana od Revol. Ten zgłoszony do opatentowania proces, pomaga Revolowi potwierdzić swój status pioniera w świecie innowacyjnej ceramiki.

Prawdziwy Handmade!

Linię No.W charakteryzuje prosty, oszczędny w formie, trwały, ręcznie wykonany design, a cała kolekcja porcelany z odzysku oferuje te same właściwości techniczne, co reszta porcelany kulinarnej Revol.

Wybory projektowe, koncepcja i proces produkcyjny podyktowane są dążeniami Revol do ograniczenia etapów produkcji i pozostawienia tylko tych niezbędnych, wymaganych przez producenta rzemieślniczego.

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować swoim klientom porcelanę stworzoną z troską o naszą planetę, a która jednocześnie pozostaje kwintesencją nowoczesnego designu.

Zobacz nasze powiązane produkty: naczynia do zapiekania i brytfanny, głębokie talerze, talerze płaskie, talerze śniadaniowe.