Opublikowany: 10.09.2020

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju to świadome budowanie relacji z otoczeniem!
Dbamy o ludzi i środowisko, w którym żyjemy!

Dzięki temu dostrzegamy - oprócz tego, że wokół nas jest mniej śmieci, że poprawia się też jakość gleby, powietrza i wody, a rośliny i zwierzęta mają szansę prawidłowego rozwoju i egzystencji w swoim ekosystemie.

 

Jak dbamy o środowisko?

  • Redukujemy emisję CO2, optymalizując logistykę dostaw.

  • Ograniczyliśmy do minimum plastik w ofercie sprzedażowej.

  • Stawiamy na surowce naturalne – cała oferta jednorazowych, ekologicznych naczynek. FINGERFOOD wyprodukowane są z drewna, bambusa, liści bananowca.

  • Zadbaliśmy o źródło odnawialnej energii i pożytkujemy ją w organizacji pracy.

  • Niczego nie marnujemy! Produkty, które zostały odrzucone w procesie kontroli jakości przekazujemy potrzebującym.

  • Wybieramy ZERO WASTE. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek porcelanę z recyklingu: No.W marki Revol.

  • Ze starannością dobieramy również Dostawców i Partnerów w biznesie, zwracając szczególną uwagę na ich proekologiczne działania.

  • W naszej ofercie znajdziecie produkty od świadomych dbania o środowisko marek: Revol, Zwiesel Kristal, Peugeot Saveurs, Verlo, Wüsthof, Weck.

 

JEŚLI TAK JAK I MY CENISZ JAKOŚĆ, WYKONANIE I TRWAŁOŚĆ PRODUKTÓW ORAZ DBASZ O ŚRODOWISKO NATURALNE,
DOŁĄCZ DO NAS - ŚWIADOMYCH KONSUMENTÓW.

 

REVOL

Rewolucja w ochronie środowiska? TAK!

Revol to marka z 250-letnią historią, której porcelana jest unikalnym połączeniem tradycji i designu.

Dbanie o środowisko zawsze było nadrzędnym celem firmy, lecz teraz Revol wykonał jeszcze większy ukłon w stronę ekologii, stwarzając niepowtarzalną kolekcję porcelany z recyklingu - No.W. Głównym celem marki było wdrożenie idei No Waste nawet w tak zaawansowane procesy jak produkcja porcelany. Naczynia Revol używane są także w branży HoReCa, co przekłada się na skalę produkcji i jeszcze większe oszczędności wody i minerałów.

Udało się i marzenie stało się teraz rzeczywistością!

Aby pomóc chronić zasoby naszej planety, Revol przetwarza i ponownie wykorzystuje odpady przemysłowe, produkując designerskie porcelanowe naczynia najwyższej jakości, wykonane z gliny ceramicznej i emaliów pochodzących z recyklingu z ich własnej produkcji. KOLEKCJA REVOL No.W

 

Schott Zwiesel

Szkło Schott ZWIESEL zachwyca wysokim połyskiem i wyjątkową odpornością na pękanie i mycie w zmywarce. Innowacyjna technologia TRITAN® zapewnia, wyjątkową trwałość, a tym samym sprawia, że szkło jest przyjazne dla środowiska. Opatentowana masa kryształowa pozbawiona jest baru i ołowiu, co sprawia, że produkty te są bezpieczne dla zdrowia. Dzięki zrównoważonej produkcji paliwowo-tlenowej producent ten zapewnia energooszczędną produkcję przy użyciu regionalnych materiałów i surowców.

Wiemy, że postęp potrzebuje mocnych podstaw. Dlatego budujemy zrównoważoną przyszłość, zwracając uwagę na sposoby ochrony środowiska. Praca wszystkich obszarów tej marki opiera się na pięciu filarach, które razem tworzą odpowiedzialną produkcję.

1. SUROWIEC

Cel - unikanie zanieczyszczeń i stosowanie materiałów nadających się do recyklingu. Do produkcji wykorzystywane są surowce regionalne (kwarc) oraz szkło z recyklingu z własnej produkcji. W ten sposób minimalizowany jest ruch transportowy, a tym samym oszczędność paliwa zanieczyszczającego atmosferę.

2. ENERGIA

Aby utrzymać jak najniższe zużycie energii podczas topienia szkła, producent zobowiązał się do ciągłych innowacji procesów. Jak dbać o środowisko? Zamknięty obieg wody chłodzącej, technologia odzysku ciepła oraz technologie UV i laserowe zmniejszające zużycie energii - to jest odpowiedź.

3. TECHNOLOGIA

Systemy filtrów i zamknięte cykle materiałowe pomagają unikać niepotrzebnych emisji do wody i powietrza. Dwa nowo zainstalowane zbiorniki do topienia tlenowo-paliwowego znacznie zmniejszają emisję dwutlenku węgla i tlenków azotu.

4. JAKOŚĆ

Aby zagwarantować zrównoważoną koncepcję produkcji z najlepszą jakością produktów, ZWIESEL GLAS wdrożył system zarządzania środowiskowego z certyfikatem ISO. Z punktu widzenia technologii środowiskowej procesy produkcyjne i cykl życia produktu są stale optymalizowane.

5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ EKOLOGICZNA I SPOŁECZNA

Odpowiedzialność zaczyna się od wiedzy. Dlatego ZWIESEL GLAS stawia na zaangażowany proces logistyczny. Wszystkie palety oraz materiały wykorzystywane do pakowania są wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów nadających się do recyklingu. Kładzie się też duży nacisk na optymalizację ekologicznych aspektów produkcji.

 

WUSTHOF

Marka Wüsthof specjalizuje się w produkcji noży od blisko 200 lat. W ofercie marki znajdziemy noże najwyższej jakości, które sygnowane są znakiem SOLINGEN GERMANY. Asortyment podzielony jest na klika odrębnych linii tak, aby zaspokoić całe spektrum potrzeb, od noży uniwersalnych do użytku domowego, po specjalistyczne produkty. Głównym priorytetem firmy WÜSTHOF jest odpowiedzialność za zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Dzięki rozbudowanemu systemowi filtracyjnemu przeważająca część powietrza i wody wykorzystywanych podczas produkcji opuszcza fabrykę całkowicie wolna od zanieczyszczeń. Zaangażowanie marki w zapewnienie zrównoważonego rozwoju stale rośnie. Obecnie firma koncentruje się na odzyskiwaniu ciepła z procesów produkcyjnych i ograniczeniu emisji hałasu.

 

WECK

Ekologiczne naczynia Weck w twoim domu = ZERO WASTE!

Wielofunkcyjne słoiki Weck powinny zagościć w każdej kuchni, a już z pewnością w kuchni prowadzonej w zgodzie z trendem zero waste.

Szkło jest najbardziej neutralnym tworzywem do przechowywania żywności. Nie jest podatne na działanie wysokiej temperatury, dzięki czemu nie wchodzi w interakcje z jedzeniem, tak jak ma to miejsce w przypadku plastikowych naczyń.

Ekologiczne słoiki Weck są wielofunkcyjne i odporne na temperaturę. Służą do przechowywania przetworów, serwowania dań, deserów, przechowywania żywności (sypkiej i płynnej), mrożenia. Słoiki Weck mają ciekawy design, różną pojemność i wielkość, dlatego mogą posłużyć również jako pojemnik na lunch.

Ekologiczne słoiki Weck wykonane są ze szkła, a szkło jest surowcem, które można poddawać recyklingowi w nieskończoność. Każdy element naczyń Weck można dokupić, co sprawia, że na długo posłużą w twoim domu, kuchni.

Uszczelki Weck są wolne od fenoli i wykonane są z naturalnego kauczuku pozyskiwanego z kontrolowanych, legalnych plantacji. Natomiast zapinki Weck wykonane są z najwyższej jakości, nierdzewnej stali INOX.

Eko naczynia Weck to ograniczenie marnotrawienia żywności poprzez przechowywanie w szczelnym, designerskim słoiku, nieprzepuszczającym zapachów. Poprzez korzystanie z naczyń wielorazowego użytku wspieramy oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi naszej planety.

Zobacz nasze powiązane produkty: Zwiesel 1872, słoiki Weck, Verlo, naczynia bambusowe.