Porcelana z recyklingu!


Revol robi wszystko, aby pomóc w ochronie zasobów naszej planety. Opracował i wdrożył zaawansowany proces recyklingu - wykorzystanie swoich odpadów przemysłowych, aby radykalnie ograniczyć zużycie wody i podstawowych minerałów wykorzystywanych w produkcji porcelany.

Rewolucja w ochronie środowiska? TAK!

Revol to marka z 250-letnią historią, której porcelana jest unikalnym połączeniem tradycji i designu. Dbałość o środowisko zawsze było nadrzędnym celem firmy, lecz teraz Revol wykonał jeszcze większy ukłon w stronę ekologii, stwarzając niepowtarzalną kolekcję linię porcelany z recyklingu - No.W. Głównym celem marki było wdrożenie idei No Waste nawet w tak zaawansowane procesy jak produkcja porcelany. Naczynia Revol używane są także w branży HoReCa, co przekłada się na skalę produkcji i jeszcze większe oszczędności wody i minerałów.

Udało się i marzenie stało się teraz rzeczywistością! Aby pomóc chronić zasoby naszej planety, Revol przetwarza i ponownie wykorzystuje odpady przemysłowe produkując designerskie porcelanowe naczynia najwyższej jakości, wykonane z gliny ceramicznej i emaliów pochodzących z recyklingu z ich własnej produkcji.

Misja Revol na rok 2020:

Ponownie włączyć 80 ton odpadów przemysłowych do procesu produkcyjnego, zmniejszając w ten sposób o 80 ton zużycie materiałów pierwotnych (kaolin, skaleń, glina, krzemionka).

Recyclay, pierwsza glina ceramiczna wykonana z odpadów przemysłowych

Recyclay jest wynikiem rewolucyjnego, nowego sposobu przetwarzania odpadów przemysłowych. Oznacza to, że fabryka Revol oczyszcza wodę i przywraca ją do stanu naturalnego, jednocześnie odzyskując materię mineralną z gliny i emalii w wodzie. Produkt końcowy wykorzystywany jest do stworzenia nowej gliny ceramicznej, o takich samych właściwościach technicznych, jak każda inna porcealana od Revol. Ten, zgłoszony do opatentowania proces, pomaga Revolowi potwierdzić swój status pioniera w świecie innowacyjnej ceramiki.

Prawdziwy Handmade!

Linię No.W charakteryzuje prosty, oszczędny w formie, trwały, ręcznie wykonany design, a cała kolekcja porcelany z recyklingu oferuje te same właściwości techniczne, co reszta porcelany kulinarnej Revol.

Wybory projektowe, koncepcja i proces produkcyjny podyktowane są dążeniami Revola do ograniczenie etapów produkcji i pozostawienia tylko tych niezbędnych, wymaganych przez producenta rzemieślniczego.

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować swoim klientom porcelanę stworzoną z troską o naszą planetę, a która jednocześnie pozostaje kwintesencją nowoczesnego designu.