• Opis
  • Marka - Peugeot
  • Opinie klientów
  • Dostawa i zwroty

Zaczęło się od młynka do kawy, potem przyszła kolej na pieprz i sól ... Od blisko dwóch wieków młynki PEUGEOT są jednymi z najbardziej znanych francuskich projektów. Kolekcja młynków ANTIQUE powstała by przywołać czasy powstania tego ponadczasowego dzieła sztuki użytkowej. Wykonane ręcznie, z wykorzystaniem specjalnie wyselekcjonowanego drewna, z troską o detale.

Młynki firmy PEUGEOT używane są w kuchniach na całym świecie od blisko 200 lat stając się ikoną francuskiej kuchni.
Większość cyklu produkcyjnego odbywa się w fabryce PEUGEOT w Quingey znajdującej się w departamencie Doubs w Burgundii. Dzięki pełnej kontroli produkcji mechanizmy mielące młynków objęte są dożywotnią gwarancją
W młynkach Peugeout używane są autorskie mechanizmy mielące dedykowane do różnych rodzajów przypraw.

Młynki do soli mogą służyć do mielenia soli grubej, morskiej i kamiennej.
Młynki do pieprzu wyposażone są w specjalny mechanizm o spiralnym kształcie żaren, gwarantującym optymalne wprowadzanie zieren i ich mielenie.
Ustawienie grubości mielenia w młynkach PEUGEOT może odbywać się bądź poprzez tradycyjną płynną regulację bądź w przypadku młynków z mechanizmem uSelect przez wybór jednego z 6 stopni grubości mielenia.
Odpowiedzialna proekologiczna polityka firmy Peugeot sprawia że, drewno używane do produkcji młynków posiada certyfikat PEFC, i w większości pochodzi z lokalnych lasów regionu Franche-Comte a do malowania obudów używane są wyłącznie farby bezrozpuszczalnikowe.

Instrukcja obsługi

Pobierz instrukcję Pobierz instrukcję

Opinie klientów

Write Your Own Review
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać recenzje. Proszę Zaloguj się lub Utwórz konto.

Peugeot to francuska marka-legenda, która od przeszło 160 lat specjalizuje się w produkcji doskonałej jakości młynków do przypraw. Wyróżnia je wieczysta gwarancja na mechanizm mielący, ponadczasowa elegancja, dbałość o szczegóły oraz opatentowany system U’Select, który pozwala na ustawienie dowolnej grubości rozdrobnienia. Ponadto, oferta marki jest wzbogacona o ekskluzywne akcesoria barowe i sommelierskie.

ANTIQUE Młynek do pieprzu 18 cm / PEUGEOT

SKU: PG-30957
189,00 zł 153,66 zł

Wysokość (cm)

Zobacz całą kolekcję - Antique
Kod produktu PG-30957
Wysokość (cm) 18
Materiał drewno bukowe
Rodzaj pieprz
Marka Peugeot
Wyprodukowano w Francja
Kolor naturalny
Oferty specjalne Wiosenne inspiracje
Wieczysta gwarancja na mechanizm