Sól

Oferowana przez nas sól to dzieło pracy marki Peugeot - jednej z najstarszych i najbardziej uznanych marek gastronomicznych na świecie. Pełna świadomość i wiedza o tym, jak ważne są aromaty i jakość poszczególnych przypraw, stworzyła sól, która pochodzi z najróżniejszych zakątków świata, zawiera wartościowe minerały i lokalne dobro, które można tam znaleźć.

Sól w TGHome - do dań głównych i deserów. 

W TGHome znajdziesz kilka rodzajów soli od marki Peugeot, z których każda przeznaczona jest do nieco innego rodzaju potraw. Nadmiar soli może być szkodliwy dla organizmu ludzkiego, dlatego najlepiej wykorzystywać tylko taką, która już w niewielkiej ilości oferuje pełnię smaku. Spożycie soli wysokiej jakości nie tylko pozostanie dla organizmu neutralne, ale również może dobroczynnie wpłynąć na jego funkcjonowanie, dzięki zawartości minerałów. 

Zerknij zatem na mokrą sól z francuskiej miejscowości Guerande z Kraju Loary. Wyróżnia ją wysokie stężenie minerałów magnezu i wapnia. Duże ilości potasu zawiera z kolei sól perska, która pochodzi z Iranu. Minerał nadaje jej charakterystyczny, niebieskawy odcień. Biała, gruboziarnista sól, która pochodzi z Niemiec, doskonale sprawdzi się w przypadku dań mięsnych. Jej aromat jej doskonały i wspaniale podbija smak mięsnych potraw. 

Sól do karmelu i czekolady

Warto pamiętać, że sól wykorzystywana jest nie tylko do dań wytrawnych, ale bywa jednym z głównych składników także przy deserach. Słony karmel lub lekko słona czekolada podbijają podniebienia i gwarantują ekscytujące przeżycia podczas spożywania deseru. Pochodząca z Indii sól "płatki słońca" doskonale nadaje się do przyrządzania lekko słonych deserów z udziałem karmelu i czekolady. Najlepsi kucharze z powodzeniem używają jej również do tworzenia dressingów, sosów i dodatków do dań wytrawnych. 

Sprawdź również pieprz i mieszanki przypraw, które znajdziesz w naszym sklepie. Do ich efektywnego mielenia potrzebne będą zestawy młynków do przypraw. Aby ich aromat pozostał z Tobą jak najdłużej, stosuj specjalne pojemniki na przyprawy, z którymi gotowanie będzie o wiele łatwiejsze.

Powiązane kategorie: