Pieprz

Pieprz to jedna z podstawowych przypraw, dzięki którym dania zyskują niezwykły smak. W TGHome prezentujemy niespotykane rodzaje pieprzu, które zbierane są w odległych zakątkach świata, takich jak Wietnam, Malezja, czy Nepal. Klasyczna forma pieprzu lub owocowe dodatki do tej przyprawy sprawiają, że każdy z prezentowanych przez nas rodzajów, nadaje się do przyprawiania innych dań. Przyprawy zostały stworzone przez jedną z najbardziej uznanych marek kulinarnych świata - firmę Peugeot.

Właściwości pieprzu czarnego - dlaczego warto sięgać po pieprz do każdego dania?

Pieprz czarny, ale również poszczególne odmiany pieprzu, takie jak pieprz biały, pieprz cayenne, pieprz cytrynowy, czy pieprz zielony, wyróżniają się dobroczynnym wpływem na organizm człowieka. Nie tylko lekko pikantny smak sprawia, że warto stosować pieprz podczas gotowania, ale również jego działanie przeciwzapalne. Dla organizmu ludzkiego ważne są również przeciwutleniacze, które pieprz zawiera. 

Z różnych odmian pieprzu można czerpać nie tylko coraz różniejsze smaki i aromaty, ale również poszczególne właściwości lecznicze, dzięki którym potrawy stają się zdrowsze i bardziej wartościowe. 

Prawdziwy pieprz w TGHome - uczyń swoje dania wyjątkowymi

Dobór pieprzu do potraw jest niezwykle ważny. Jego zróżnicowana intensywność i mieszające się z poszczególnymi produktami aromaty, finalnie mają ogromny wpływ na wygląd i smak dania. Rozejrzyj się wśród pochodzących z całego świata gatunków pieprzu, które prezentujemy w naszym sklepie. Dopasuj je do dań, które kochasz przyrządzać lub zainspiruj się i stwórz coś zupełnie nowego, przyprawiając to prawdziwymi, starannie selekcjonowanymi ziarnami pieprzu. Zanzibar, Madagaskar, Wietnam, Kambodża? Smaki i zapachy świata zamknęliśmy w delikatnych i wyjątkowo estetycznych słoiczkach, opisując każdy z nich tak, by ułatwić Ci kuchenne prace. 

Zerknij również na sól i mieszanki przypraw, które znajdziesz w naszym sklepie. Do wydobywania aromatu przypraw z ich grubych ziarenek, potrzebne będą również młynki: młynki ręczne i młynki elektryczne. Przyprawy przechowuj, wykorzystując do tego specjalne, bardzo wygodne w użyciu pojemniki.

Powiązane kategorie: